Jdi na obsah Jdi na menu
 


Životopis

25. 7. 2006

ZKRÁCENÝ ŽIVOTOPIS :

3

Jméno: Emma Charlotte Duerre Watson
Přezdívka: Em, Emms, One-Take-Watson
Datum narození: 15. Dubna 1990
Věk:16
Znamení zvěrokruhu: Beran
Barva vlasů: bruneta nebo špinavá blondýna (poznámka. já už nevím, viděl sem a slyšel rozhovory kde řekla že je "špinavá" blondýna, a v jiném tohle: "na slunci vlasy blednou  takže jsem spíš bruneta " (znak kvality, má je dobré)
Jak řekla o vlasech: Jsem bruneta, ale asi taky trochu blondýna.
Barva očí: hnědá
Výška: cca 160 cm
Rodné město: Oxford, Anglie
Rodiče: Jacqueline (43 právnička) a Chris (44 právník) - rozvedeni
Sourozenci: o tři roky mladší bratr Alex
Prarodiče: babička Freda Watson
Zvířátka: kočky Bubbles a Domin
Školní divadelní hry: The Younger Years, The Swallow and The Prince, The Happy Prince, Alice in Wonderland
Ocenění: první místo v Daisy Pratt Poetry Competition (1997), Phoenix Film Critics' Society Acting Award (2003 - za roli Hermiony v Tajemné komnatě)

Oblíbenné:
Auto:
MINI
Barva:
světle modrá
Film: Hříšný tanec, Gladiátor, Shrek, Dannyho parťáci (Ocean's eleven), Shawshank Redemption
Herci:
Julia Roberts, Sandra Bullock, Goldie Hawn, John Cleese, Brad Pitt, Emma Thompson
Značka oblečení: DKNY, Gap, Diesel, Roxy, Harvey Nichols
Sport: tenis, pozemní hokej, basketbal, rounders
Předměty: dějepis, gymnastika a angličtina
Zvíře: kočka
Pití: lehká cola, krevetový koktejl
Jídlo: italské:
italské, rýže, čokoláda, kuře, Muffins s čokoládovou polevou, Crumpets, Walkers a toasty.
Kniha HP: Prisoner of Azkaban
Postava z HP: Hagrid
Pozice ve Famfrpálu: chytač
Trik: Hořící Snape v Kameni Mudrců při Famfrpále
Věta v HP: I'm going to bed, before either of you come up with another clever idea to get us killed - or worse expelled! / Já si jdu lehnout než vás napadne další chytrý nápad jak se nechat zabít - nebo hůř, vyloučit.
Přístroj: iPod
Mobil: Nokia 3330
Činnost: Trávení času v Sunshine, bytost s rodinou & přáteli, cestování do zemí, zpívání a samozřejmě že hraní.

Nemá ráda:

Hudba: klasická a opera
Jídlo: zelenina
Předměty: zeměpis, matematika a latina

Drobnosti:
 Nikdy nedomítla autogram; nesnáší zeměpis, matiku a latinu; peníze z prvního filmu si uložila na účet a nechává si to na studium.

ŽIVOTOPIS EMMY WATSON:

Emma Charlotte Duerre Watsonová se narodila 15.dubna 1990 v Oxfordshire v Anglii. Její rodiče-právníci Jacqueline a Chris-jsou rozvedeni,ona zijes matkou a osmiletým bratrem Alexem. Ráda hraje hokej rounders, tenis a je upovídaná stejně jako Hermiona.Má dvě kočky,kterým říká Bubbles a Domino . Nejhroznějsí í filmová scéna prý pro ni byla,kdyz musela políbit zabáka Trevora. Ne snad protoze by se ho stítila,ale měla v té scéně na spoluzáka Nevilla Longbottoma ,kterému zabák patřil,vrhnout nenávistný pohled.Jenze místo toho se pokázdédé rozesmála a scéna se točila osmkrát. Ačkoli má ve filmu husté hnědé vlasy, ve skutecnosti je blondýna. Mezi její nejméně oblíbené předměty patří Matematika a zeměpis.Kamarádi jí říkají Em. Její nejoblíbenějsí herci jsou Julia Roberts,Sandra Bullock,Goldie Hawn,John Cleese.

PODROBNĚJŠÍ ŽIVOTOPIS :

Emma Watsonová sbírala herecké zkušenosti v různých divadelních představeních už od malička. V sedmi letech vyhrála hlavní cenu ve školní soutěži v recitaci poezie. Se svou filmovou postavou má prý společnou lásku ke kočkám. Emma zbožňuje zvířata, ale kočky nejvíc, doma má dvě jménem Bubbles a Domino. Její nejoblíbenější postavou z knihy je rovněž Hagrid, neboť navzdory tomu, že je to obr, dokáže být velmi citlivý.
Emma Watsoni počtvrté ztvárňuje lehce knihomolskou, ale velmi vřelou Hermionu Grangerovou, která se ve čtvrtém dílu vrhá i do jiných dobrodružství, než jsou ta, která jsou vepsána v knihách. Její role Hermiony byla sice první příležitostí, kterou ji svět profesionálního herectví nabídl, avšak její přirozený talent byl zřejmý již od raných let.
Její vynikající výkon v roli Hermiony jí po světě zajistil přízeň fanoušků a prestižní cenu AOL Award v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli, kterou získala hned dvakrát. Samozřejmě za Harry Potter a Tajemná komnata a Harry Potter a Vězeň z Azkabanu. Za roli v Harry Potter a vězeň z Azkabanu získala díky čtenářům časopisu Total Film cenu Best New Performer. Emma se v současné době snaží skloubit hereckou kariéru se školními aktivitami.
Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.


HUDBA: (získáno překladem rozhovoru) "mám ráda obrovskou řadu různé hudby. Strávím hodně času posloucháním rádia (BIG FM, jestli žijete v Londýně) nebo Fox FM, když jsem v Oxfordshire. Miluji Eminem, mám ráda Nelly Furtado-ovo nové album. Velice dobrý je i Jazz a R&B, právě teď ráda poslouchám Norahina Jonesa, Katiu Melua, Jamie Callum, Joss Stone, a Amy Winehouse. Vždy jsem měla ráda Alanis Morisette, Natilie Imbruglia, Sheryl Crow a Dido. Miluji R&B, HIP HOP a Street dance. Mám ráda tak moc hudby, že nemohu jmenovat všechno!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář