Jdi na obsah Jdi na menu
 


čerstvý rozhovor Emmy

1. 10. 2006
Newsweek: Gratulujeme k úspěchu u zkoušek.
Emma:
Děkuji. Mám strašnou radost. Nemohla jsem tomu uvěřit.

Stále si užíváš natáčení filmů i po těch všech letech?
Umm, užívám. Je příjemné mít pokaždé jiného režiséra. Je to stále výzva a pořád se snažím, a to je pěkné.

Daniel Radcliffe řekl o Davidu Yatesovi, režiséru tohoto dílu, že je opravdu nápomocný, jemu jako herce. Platí to i u tebe?
Jo, určitě. David nechce nic, co vypadá jako herectví (smích). Úžasné je na tom to, že hledá skutečnost v postavách a ve výkonech herce. Fakt chce, aby to bylo jako skutečné. Čtvrtý díl byl hlavně o všech úkolech, o bojování s draky a podobně. Tento film je hlavně o bojích Harryho s vnitřními démony než s draky. Je to o emocích. Takže, myslím si, že David je pro tento film vhodný režisér. Jeho předchozí filmy byly většinou politicky založené, třeba "Sex Traffic" nebo "The Girl in the Café", tudíž v tomhle filmu bychom měli vidět něco víc i z okolí Bradavic. (Jak v knize, tak i ve filmu, Ministerstvo kouzel omezuje osobní svobodu a občanská práva, což vede k následné vlně útoků.) Myslím, že tento film se bude docela týkat toho, co jsme všichni zažili při teroristických útocích.

Když jsem s tebou mluvil poprvé, před šesti lety, Daniel a Rupert si tě poněkud dobírali.
(smích) Jo.

Jak je to teď?
Stále mě rozesmívají. Neškádlí mě tolik jako předtím, což je docela fajn. Je to velmi krásné, šílené přátelství.

Jsou pro tebe něco jako bratři?
Jo, něco takového. Je to legrační. Je to velmi intenzivní a dlouhé přátelství. Už se známe 6 let, a vídáme se skoro každý den. Myslím tím, že mě viděli v každém stavu. Viděli mé nejvíce okouzlující já, ale také mě viděli v šest hodin ráno, bez žádného make-upu. Opravdu je beru jako své bratry. Prošli jsme zvraty štěstěny a všemi těmi bláznivými zážitky společně. Jo, je to hezké.

Myslíš, že by si chtěla i nadále zůstat herečkou?
Vážně nevím. Daniel a Rupert vypadají tak jistě. Já nevím. Nechtěla bych, aby "Harry Potter" byl poslední věcí, kterou natočím. Nic není nikdy jasné. A hlavně jsem k herectví přišla dost zábavnou cestou. Většina lidí sedí hodiny na zkouškách, konkurzech a stále zkoušet, zatímco já, jak se zdá, se dostala rovnou na vrchol, a to jsem neměla žádné zkušenosti. Octla jsem se v docela zvláštní pozici, ale zároveň úžasné, protože mi to dalo množství možností a voleb. Určitě bych ráda zkusila i jiné filmy, jaké to je. Ráda bych i zkusila nějakou divadelní roli, protože by mě vážně těšila okamžitá odezva od publika. Hrozně ráda lidi rozesmívám. Miluju hraní, ale je tu také spousta dalších věcí, které zbožňuji. (Pauza) Možná to vypadá nevděčně. Dostala jsem skvělou příležitost, ale půjdu dál a uvidím, co se přihodí.

Jo, nepředpokládá se, že v 16 budeš znát odpovědi na všechny otázky.
Jo, ale lidi se mě pořád vyptávají, takže si stále myslím, že bych měla. (smích) Každý něco jako, "Tak, co by si chtěla v životě dělat?" A já (vzdech) ´Fajn´.

Líbí se ti ty nádherné stránky této práce?
Nádherné stránky?

Premiéry, šaty, účesy a nalíčení...
Připadám si slavná jen dva týdny v roce (smích). Vím, že to zní divně, ale je to tak. Takové ty slavnostní okamžiky, připadá mi to jako bláznivý sen. Ale, jo, baví mě to. Když se dostanete do města (kvůli premiérám), cítíte se trochu nejistě, protože jste unaveni, a lidé na vás křičí, a vy pobíháte z místa na místo a náhle jste v těch krásných šatech. Je to trochu šílené, ale je to prima zábava. Myslím, že to, co na tom mám nejraději, je to cestování. Kdyby tu nebyly filmy o "Harry Potterovi", nikdy bych se nedostala do Ameriky nebo Evropy a tak - no, ne do té doby, než bych byla starší. Mohla jsem vidět New York. Byla jsem v Číně, Tokiu, LA, Chicagu, na všech těchto úžasných místech. Takže to je opravdu báječné. A letět první třídou, skutečný zážitek.

To je to nejlepší,ne?
Ó, můj bože, nemáte ani potuchy! Miluji ty malé věci jako tašky do letadla, co dostanete s sebou, a v nich je třeba malý kartáček na zuby. A polohovací sedadla! Tohle je pro mě ten nej zážitek!

A co věci jako rande a kluci? Dostává se ti od nich hodně pozornosti?
Lidé mi říkají, "To pro tebe musí být strašně jednoduché.Stojí kvůli tobě v řadě." Vlastně to není jednoduché. Vážně ne. Myslím si, že kluci jsou ze mě tak nějak vystrašení a brání se tomu, nebo si ze mě cvrnknou do kalhot. (dlouhá pauza; vzdech) Je to jako minové pole. Vážně. Ugh. Je to stresující.

Je to stresující dokonce i když nejsi slavný.
Já vím! A když si do toho přidáte tu moji slávu, dostává to extra rozměr. Vlastně mám hodně ráda kluky jako kamarády. Mám vlastně asi tolik kamarádů jako kamarádek, což je docela neobvyklé, předpokládám. Ale protože hraji v těch filmech, stává se, že je tam více kluků než dívek. A navíc, jak víte, trávím tam moře času. Jsem tu 11 měsíců v roce a ve volném čase, který mám, připadá mi, že lítám od rodiny k přátelům, které mám. Takže, jo. Budu muset počkat. Možná mě někdo najde. Uvidíme.

No, ve štábu je spousta pěkných kluků. Ale hádám, že jsou pro tebe moc staří.
Jo. To je můj problém. Myslím si, "Jo, ten vypadá fakt dobře, ale – je mu kolem 25. Honem, pomozte mi z toho ven!" Takže, ne, tohle se vážně nestává. (smích
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář